محمد صادقی کاجی

طراحی وردپرس

برنامه نویس اندروید

عکاس آزاد

بلاگر

محمد صادقی کاجی

طراحی وردپرس

برنامه نویس اندروید

عکاس آزاد

بلاگر

مطالب وبلاگ

ده نکته برای شروع کسب‌وکار کوچک یا خانگی (قسمت سوم و پایانی)

پنجشنبه ، ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ کسب و کار
ده نکته برای شروع کسب‌وکار کوچک یا خانگی (قسمت سوم و پایانی)

۷. حضور در رویدادها را دست کم نگیرید

یکی از مهمترین جاهایی که می‌توانید علاوه بر شبکه‌سازی، هم کسب و کارتان را معرفی کنید و هم شرکای تجاری خوبی پیدا کنید رویدادهای مرتبط با کسب و کار شماست. در این رویدادها شما هم دوستان بهتری پیدا می‌کنید و هم می‌توانید به توسعه کسب و کار خود بهتر از همیشه فکر کنید.

۸. مهارت‌های فنی خود را ارتقا دهید

هنگامی که برای خودتان کار می‌کنید و با مشکلی رو به رو می‌شوید هیچ پشتیبان فنی در دسترس نیست که با او تماس بگیرید. می‌توانید یک کلاس کامپیوتر بروید یا در صورتی که نیاز به اطلاعات فنی دارید منبعی برای یادگیری یا پیدا کردن جواب سوال‌هایتان پیدا کنید.

۹. به مجوزها توجه کافی داشته باشید

اگر یک کسب‌وکار کوچک یا خانگی دارید، به احتمال زیاد در ابتدای راه نیازی به ثبت نام مالیاتی، پروانه‌های کسب‌ وکار مرتبط و مجوزهای مربوط به آن ندارید. اما رفته رفته بعد از اینکه کار خود را شروع کردید حتما توجه کنید که چه مجوزهایی نیاز دارید، سپس برای دریافت آنها اقدام کنید.

۱۰. مالیات را نادیده نگیرید

در مراحل ابتدایی شروع کسب و کار آنلاین همانند بحث مجوز‌ها احتمالا بحث مالیات بر درآمد هم خیلی مطرح نباشد اما باید این واقعیت را بپذیریم که با بزرگ شدن کسب‌ و کار باید نسبت به این موضوع دقت نظر داشته باشیم در بازه‌های زمانی مشخصی مالیات تخمینی درآمد خود را پرداخت کنیم و برای عبور از این مرحله به سلامت، داشتن یک سیستم پرداخت مناسب و سیستم حسابداری شفاف می‌تواند به شما کمک کند.

در نتیجه…

اینها تنها بخشی از نکات مهم برای راه‌اندازی کسب و کار بود ولی تمام این نکته‌ها به شما در ایجاد یک کسب‌وکار خانگی کمک خواهد کرد. مهم‌ترین عامل موفقیت برای شما عزم و اراده‌‌ خواهد بود. اگر به جزئیات دقت نکنید، ایده‌ رؤیایی کار در خانه برایتان به یک کابوس تبدیل خواهد شد.

برچسب ها:
درج دیدگاه