محمد صادقی کاجی

طراحی وردپرس

برنامه نویس اندروید

عکاس آزاد

بلاگر

محمد صادقی کاجی

طراحی وردپرس

برنامه نویس اندروید

عکاس آزاد

بلاگر

مطالب وبلاگ

ده نکته برای شروع کسب‌وکار کوچک یا خانگی (قسمت اول)

سه شنبه ، ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ کسب و کار
ده نکته برای شروع کسب‌وکار کوچک یا خانگی (قسمت اول)

بسیاری از ما رویای راه انداختن کسب و کار شخصی خود را داشته یا با توجه به شرایطی که داریم دوست داریم مهارت و تخصص خود را تبدیل به کسب و کار کوچک خانگی خود کنیم. اما برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق نکاتی وجود دارد که در ادامه به برخی از مهمترین‌های آنها می‌پردازیم.

۱. مدیریت مالی خود را از همان ابتدا سر و شکل دهید

کسب‌ و کار شما می تواند خانگی یا کوچک باشد یا حتی به تازگی با راه‌اندازی استارتاپ خود تصمیم گرفته باشید وارد فضای رقابتی شوید. اما یک موضوع مهم را نادیده نگیرید و آن هم چیزی نیست جز مدیریت پرداخت‌های آنلاین. حتما با استفاده از یک درگاه پرداخت و سیستم حسابداری آنلاین، علاوه بر اینکه بار زیادی از روی دوش سیستم و منابع انسانی خود برمی‌دارید، از همان اول داده‌های مالی خود را با نظم و انضباط،‌ مدیریت کنید.

۲. برنامه کاری منظم داشته باشید

درگیر کار شدن اصلاً سخت نیست. ناگهان متوجه خواهید شد که می‌بینید تمام زمان روز خود را صرف کار کرده‌اید. باید منظم باشید؛ زمان را مدیریت کنید. ساعت‌های کاری روزانه خود را تنظیم کنید و نهایت تلاشتان را انجام دهید تا به این ساعت‌ها متعهد بمانید. حرف زدن بسیار آسان‌تر از انجام کار است، اما فرسودگی روانی ناشی از کار زیاد؛ برای رشد کسب‌ وکارتان فایده‌ای ندارد.

۳. مربی پیدا کنید

تنها کار کردن می‌تواند شما را منزوی کند. گاهی اوقات به کمک یک فرد حرفه‌ای نیاز دارید تا از توصیه‌های او استفاده کنید. در میان ارتباط‌هایی که در حوزه کاری خود دارید به دنبال یک مربی باشید. ایجاد این ارتباطات به زمان نیاز دارد، اما مسلماً ارزشش را دارد.

ادامه دارد …

برچسب ها:
درج دیدگاه