محمد صادقی کاجی

طراحی وردپرس

برنامه نویس اندروید

عکاس آزاد

بلاگر

محمد صادقی کاجی

طراحی وردپرس

برنامه نویس اندروید

عکاس آزاد

بلاگر

مطالب وبلاگ

چند روش برای اینکه اولین فروش را در فروشگاه آنلاین خود انجام دهید (قسمت اول)

جمعه ، ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ فروش آنلاین, کسب و کار
چند روش برای اینکه اولین فروش را در فروشگاه آنلاین خود انجام دهید (قسمت اول)

آیا تا به‌حال پیش آمده که وارد یک فروشگاه، رستوران یا یک کسب و کار کوچک شوید و یک اسکناس قاب شده ببینید که مثل یک نشان افتخار یا یک اثر هنری به دیوار نصب شده باشد؟ برای بسیاری از کسب‌ و‌ کارها اولین فروش و اولین پولی که به‌ دست می‌آید به یک لوح یادبود شبیه است که نشان دهنده تبدیل شدن آن کسب‌ و ‌کار به یک شرکت درآمدزا است.

اما اینکه چطور به اولین فروش‌ها دست پیدا کنیم حتما روش‌های مختلفی برای کسب و کارهای متفاوت وجود دارد. ما در ادامه به تعدادی از این روش‌ها اشاره می‌کنیم که می‌تواند فروش‌های اولیه را برایتان رقم بزند.

۱. به خانواده و دوستان بگویید

یکی از بهترین روش‌ها، فروش به دوستان و اشنایانی است که حاضرند محصول شما را بخرند و تست کنند. دسترسی به این افراد هم چندان سخت نیست. کافی است به لیست دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوم و توییتر اینستاگرام سر بزنید و محصول را به آنها معرفی کنید. به تمام خانواده و دوستان خود راجع به وب‌سایت تجارت الکترونیکی نوپای خود بگویید. آن‌ها را ترغیب کنید که یک یا دو لینک شما را در حساب کاربری خود به اشتراک بگذارند. به یاد داشته باشید، شما از آن‌ها نمی‌خواهید فقط یک خرید ساده انجام دهند، بلکه از آن‌ها می‌خواهید فروشگاه آنلاین شما را با شبکه آشنایان خود به اشتراک بگذارند، که می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

۲. از Google Adwords استفاده کنید

تبلیغات کلیکی در اصل به معنای خرید ترافیک برای سایت است. اگرچه ممکن است تبلیغات کلیکی تفاوت‌هایی جزئی داشته باشد، اما روش تقریباً مطمئنی برای جذب بازدیدکننده به سایت و در نتیجه فروش است. پیدا کردن مخاطب مورد نظر در بین میلیون‌ها وب‌سایت دشوار است و وقتی به ازای هر کلیک هزینه‌ای می‌پردازید، هزینه‌ها صعودی بالا می‌روند.

پیش از آنکه هزینه زیادی بکنید، حتماً برخی از بهترین شیوه‌های کار با Google Adwords را یاد بگیرید. طبیعتا در فضای کسب و کار امروزی شاید استفاده از گوگل ادوردز به صرفه نباشد. اما نگران نباشید. جایگزین‌هایی که شاید دقیقا همان کار را نکرده ولی ترافیگ برای‌تان می‌آورند (مانند اینتورک، کلیک‌یاب یا یکتانت) کم نیست. می‌توانید با عدد و رقم مناسبی از خدمات این سایت‌ها استفاده کنید.

ادامه دارد …

برچسب ها:
درج دیدگاه